post-page

Uncategorized

3 istotne pytania, które powinny znaleźć się w kwestionariuszu…

Kiedy trafia do nas nowy klient, dobrze jest przeprowadzić z nim wywiad jeszcze przed pierwszym treningiem. Oczywiście pokaże to klientowi zainteresowanie, ale przede wszystkim pomoże w przyszłości. Jakie są kluczowe zagadnienia, które warto poruszyć podczas takiej rozmowy?

Czytaj więcej “3 istotne pytania, które powinny znaleźć się w kwestionariuszu na początku współpracy”
Uncategorized

4 umiejętności personalne skutecznego trenera

Kiedy chcemy zdefiniować dobrego trenera personalnego, zwykle mówimy o cechach merytorycznych – wiedza teoretyczna, doświadczenie. Oczywiście umiejętność planowania programu treningowego, dostrzeganie i eliminowanie błędów oraz uczenie poprawnej techniki ćwiczeń początkujących podopiecznych są super istotne. Natomiast warto też pamiętać umiejętnościach personalnych.

Umiejętność słuchania

Nawet jeśli uważasz, że podopieczni nie mają racji, to warto ich jednak słuchać. Pamiętaj, że to oni są klientami i płacą za usługę. Może się okazać, że zwrócą uwagę na coś, czego samemu byś nie dostrzegł(a). A jeśli nawet ich uwagi wynikają z niewiedzy, to warto niejasne zagadnienia wyjaśnić. Większość bywalców siłowni, którzy korzystają z usług trenera, to osoby dla których rezultaty są równie ważne, co dobre samopoczucie w trakcie treningów. A to prowadzi do kolejnej istotnej cechy.

Spraw żeby czuli się dobrze

Badania pokazują, że ludzie wolą przebywać w towarzystwie osób, przy których czują się dobrze. Traktuj swoich klientów tak, żeby postrzegali treningi jak przyjemność, a nie obowiązek. Jeżeli po jakimś czasie będą Ciebie traktować jak kumpla / kumpelę, będą traktować Cię poważniej. A dzięki temu ilość odwołanych treningów powinna spaść.

Punktualność

Pamiętaj, Twój czas jest tak samo ważny jak czas pozostałych ludzi. Wiadomo że każdemu czasem zdarzają się wyjątkowe sytuacje. To nie koniec świata, pod warunkiem, że te wyjątkowe sytuacje, nie stają się standardem.

Proaktywność

Jeżeli widzisz, że treningi nie zmierzają we właściwym kierunku lub klient po prostu nie jest zadowolony, reaguj jak najszybciej. Nie czekaj aż sytuacja się sama wyklaruje. Lepiej wyjaśnić wątpliwości od razu, niż czekać aż w końcu może być za późno.

Wiele osób postrzega pracę trenera osobistego jako układanie treningów i diety oraz motywację podopiecznych. Natomiast w ogromnej mierze to po prostu praca z ludźmi. Poza rozwijaniem się pod względem merytorycznym, warto też mieć na uwadze powyższe cechy. Trzeba przy tym pamiętać, że wprowadzanie zbyt wielu zmian naraz, może na dłuższą metę być zniechęcające. Jeżeli chcemy wprowadzić nowy nawyk, dobrze jest wytrwać w swoim postanowieniu przynajmniej 3 tygodnie.